top of page

Процедура отримання політичного притулку , статусу біженця в ЄС

 

 

Основні етапи роботи за справою заявника на статус біженця в Євросоюзі

 

На першому етапі , наш співробітник зв'язуючись з клієнтом з'ясовує мотиви , які спонукали його до біженство до Євросоюзу. Якщо після детального розпитування наш співробітник приходить до висновку , що дана програма може бути застосовна до клієнта , він пропонує йому укласти контракт , пояснюючи всі кроки і роль компанії у виконанні даного контракту .

 

 

Після того , як клієнт готовий підписати контракт і його влаштовують всі його пункти , ціна і роль компанії у виконанні даного контракту , ми висилаємо контракт клієнту . Контракт висилається в електронному форматі і даний формат має юридичну силу рівну оригіналу контракту . Оригінал контракту клієнт отримує в момент особистої зустрічі зі співробітником фірми при вильоті в Європу для запиту статусу біженця.

 

Підготовка може зайняти більше місяця , тому ми рекомендуємо заздалегідь зв'язуватися з нами , чим більше часу у нас і у вас буде на підготовку , тим більше гарантій , що справа пройде без помилок допущених з боку клієнта.

 

Даний етап найбільш важливий у всьому процесі , тому що саме від ступеня підготовки справи і самого клієнта залежатиме позитивний результат процесу . Не потрібно наївно думати , що якщо у мене буде адвокат , то я зможу " відсидітися в тіні" і мені не буде задано жодного питання з боку імміграційних служб країни. Саме вам будуть задані всі питання на інтерв'ю. Адвокат буде вас захищати під час інтерв'ю і працювати з вашими документами , але він не зможе позбавити вас від інтерв'ю . Тому роль адвоката і нашої фірми в першу чергу це підготувати вас до моменту в'їзду в Європу з метою запиту статусу біженця , щоб  при в'їзді в Європу ви мали повне уявлення про статус біженця і повністю на 100 % підготовлену біженську справу з усіма доказами і підтримуючими документами.

 

Ми в своїй практиці часто зустрічаємося з "горе біженцями " , які наївно вважають , що головне це приїхати до Європи і попросити статус , а вже після цього " я як-небудь розберуся " кажуть вони. Наскільки наївний може бути "горе біженець " явно показує історія взята нами з даного ресурсу

 

Посилання на приклад біженського справи одного з "горе біженців "

 

У тамбурі поїзда, що прямував з білоруського Бреста в польський Тересполь , Людвіг зустрів Мовладі , чеченця з передмістя Грозного. Той розповів , що " всі документи і гроші у його родини в Москві вкрали" , залишилися тільки закордонні паспорти , правда , без шенгенських віз. Йому потрібно було придумати " правдоподібну історію " для Польських прикордонників.

 

Після прибуття на польську сторону кордону з поїзда спочатку випускають всіх тих , у кого є дозвіл на в'їзд в країну. Чеченців ж після тривалого очікування у вагоні проганяють через живий коридор з " прикордонників в гумових рукавичках і бронежилетах " . У будівлі вокзалу проводиться допит. Через кілька годин поїзд відправляється назад у Брест. У ньому їдуть ті , хто не зміг переконливо обгрунтувати свою потребу у притулоку , в тому числі в Мовладі .

Ця історія явно показує , той факт , що вищевказаний житель Чечні наївно вважав що йому головне приїхати до Польщі , а вже потім він розбереться , тому почав складати свою історію в поїзді на шляху до Польщі. Було у нього не це пару годин. Ніяких документів і доказів підтримують свою історію він не мав , посилаючись на те , що їх вкрали в Москві. Але і природно, як результат вже ввечері він їхав назад в Білорусь не отримавши нічого від Польщі. Ми наполегливо закликаємо своїх клієнтів не бути такими як пан Мовладі . Саме цьому ми присвячуємо більшу частину часу - вашій підготовці до вашого фізичного приїзду на територію ЄС. Підготовка включає в себе багатогодинні консультації  . Рекомендації які документи потрібно надати , щоб підкріпити свою справу документально , які кроки потрібно зробити зараз і на що робити основний упор при подачі на статус біженця , щоб збільшити шанси на позитивне рішення. Найчастіше клієнт вважає , що просто маленька зарплата одержувана ним в своїй країні вже є мотивом для біженства . Ми намагаємося зруйнувати дані стереотипи і " спускаємо людину з небес на землю". Даємо йому явні і чіткі уявлення про статус біженця. Найчастіше якщо людина просто не має мотивів для беженства , ми відмовляємо їй в підписанні контракту . Наше завдання не тільки отримати клієнта , але отримавши його отримати для нього бажаний статус біженця в Євросоюзі і підходимо ми до своєї роботи з відповідальністю . Саме тому деякі наші клієнти розмовляючи з нами , кажуть , що ми занадто прискіпливі , що висуваємо занадто багато вимог і змушуємо їх проробляти занадто багато роботи. Але робимо ми це на благо клієнта , і розуміє це людина найчастіше лише після того як отримала статус біженця в Євросоюзі з нашою допомогою.

 

При питанні :

 

"чому ви не зверталися в поліцію свого міста " - він міг дати аргументовану відповідь посилаючись на досвід інших і на документальне підтвердження того факту , що їм було відмовлено в поліції у прийнятті справи до провадження (які ми надали йому) ,

 

" почему не переїхав в інше місто " - міг дати приклади інших проживають в даних містах ( які ми надали йому)

 

"чому не звертався до суду , коли його права порушувалися " - посилався на негативні судові рішення прийняті суддею при розгляді схожого справи в минулому ( які ми надали йому).

 

Отже, після того як ваша справа готова і ви готові виїхати до Європи для запиту статусу біженця , ми призначаємо дату і час зустрічі з наші агентомПросимо зауважити , що ми відправляємо вас до Європи саме як біженців , а не як туристів або робочих нелегалів. Тому відповідно з нашою унікальною програмою гарантованого виїзду в ЄС для здобуття статусу біженця ви маєте право долетіти до кордону однієї з країн ЄС , але не маєте права перетнути її кордон як турист. Прямо при прильоті в аеропорт вас зустрічатиме імміграційний офіцер країни , який буде проводити з вами інтерв'ю , де вирішуватиметься ваша доля по вашій біженській справі . На це інтерв'ю нами буде наданий адвокат для вашого захисту . Але ще раз нагадуємо , що розмова буде з вами , а не з адвокатом. За результатами даного інтерв'ю , вам буде дано статус прохача біженця. Вам буде дозволений допуск на територію ЄС , надані грошова допомога , безкоштовне житло , мовні курси , право на роботу , школа для дитини , безкоштовна медицина . Але на даному етапі ще не буде надано ПМП статус. Всі ваші заяви та документи перевірятимуться імміграційними службами і лише після перевірки вам буде наданий статус ПМП. Термін перевірки може зайняти близько 1 року , але в цей час ви будете мати повне право проживати на території ЄС і мати повне забезпечення з боку держави.

 

За Дублінської угоди , ви маєте право на проживання тільки в тій країні в якій запросили статус біженця до моменту отримання громадянства на території ЄС. Тому якщо ви в'їхали в Польщу і попросили статус біженця в Польщі , не потрібно намагатися переїхати до Німеччини для проживання в ній . Якщо ви хочете жити в Німеччині , то в'їжджати потрібно тільки безпосередньо до Німеччини. Не перетинаючи кордон інших країн членів ЄС. У цьому є помилка багатьох , які мають бажання жити в Німеччині , але отримують візу Польщі і приїжджають до Німеччини з Польською візою або запитують статус біженця в Польщі і намагаються переїхати до Німеччини. Ми рекомендуємо вам зпочатку вирішити де ви хочете проживати на території ЄС і не вважати наївно , що потім розберуся і якщо не сподобається в Бельгії переїду до Німеччини. Якщо ви приїхали в Німеччину , то залишитеся ви в Німеччині і ми вже нічого не зможемо зробити при всьому вашому бажанні . Ми рекомендуємо вам детально ознайомитися з Дублінськими угодами якщо ви зважитеся діяти самостійно (що ми вкрай не рекомендуємо , так як процес біженства не простий і має безліч аспектів не знання яких може призвести до відмови в статусі біженця в ЄС. ) Тільки професійний юрист може впоратися з даною справою і підготувати її з урахуванням всіх факторів, що впливають на позитивне рішення.

 

Основні умови Дублінського угоди :

 

Дублінська угода - документ регламентує відносини між країнами ЄС у процедурі надання притулку. Основний сенс Дублінського угоди полягає в тому , що тільки одна держава відповідальна за розгляд вашої справи про притулок. Країна , яка буде визначена відповідальною за розгляд , визначається на підставі наступних критеріїв:

 

1 . Країна видала вам візу.

 

Якщо ви в'їхали в ЄС по візі (і це встановлено ) - відповідальною за розгляд визнається країна видала вам візу. У разі нелегального в'їзду , перша країна Дублінського угоди , кордон якої ви перетнули (якщо немає можливості і це встановити , то країна де ви попросили притулок ) .

 

2 . Країна де ви раніше просили притулок ( " перша рука " ) .

 

У випадку якщо ви вже зверталися з проханням про притулок , в одній з країн Дублінського угоди , ця країна визнається відповідальною за розгляд вашої справи ( незалежно від того де ви його повторно просите ) . У разі якщо перша країна підтверджує факт розгляду вашої справи , тоді в короткі терміни ви будете туди спрямовані. Якщо підтвердження немає - то відповідальною за розгляд вашої справи визнається країна де ви повторно попросили притулок.

 

3 . Наявність родичів або дітей на території однієї з країн Дублінського угоди , які отримали статус біженця.

 

Якщо у вас є родичі або неповнолітні діти на території однієї з країн Дублінського угоди , які отримали статус біженця , саме ця країна буде розглядати ваше прохання .

bottom of page