top of page

Процедура отримання статусу біженця в Бельгії.

ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ СТАТУСУ БІЖЕНЦЯ У БЕЛЬГІЇ

 

Наступні інстанції розглядають прохання про надання притулку в Бельгії:

 

> Управління у справах іноземних громадян ( DVZ / ОО) реєструє ваше прохання про надання притулку і проводить попередній розгляд ;

 

> Генеральний Комісаріат у справах біженців та осіб без громадянства ( CGVS / CGRA ) розглядає обставини , що послужили підставою для подачі прохання про надання притулку , і приймає рішення про надання статусу біженця чи статусу додаткового захисту ;

 

> До ради з розгляду суперечних питань іноземних громадян ( RvV / CCE ) ви можете подати апеляцію на негативне рішення , прийняте Управлінням у справах іноземних громадян або Генеральним Комісаріатом у справах біженців та осіб без громадянства .

 

Державна рада ( RvS / CE ) - це остання інстанція , куди ви можете звернутися з касаційною скаргою на негативне рішення , прийняте Радою з розгляду суперечнихх питань іноземних громадян.

 

1 ) УПРАВЛІННЯ У СПРАВАХ ІНОЗЕМЦІВ

Подача та реєстрація прохання про надання притулку

 

Прохання про надання притулку може бути подано:

- На кордоні (напр. , в аеропорту ) прикордонним службовцям ;

- На території Бельгії в Управління у справах іноземних громадян. Клопотання подається не пізніше 8 робочих днів з дня прибуття до Бельгії ;

- У виправній установі чи закритому центрі директору установи .

Після подачі прохання про надання притулку в Управління у справах іноземних громадян вас сфотографують , візьмуть у вас відбитки пальців і зроблять рентгенівський знімок легенів . Ці особисті дані реєструються в Управлінні у справах іноземних громадян.

Особам, які подали прохання про надання притулку на кордоні видається свідоцтво " Додаток 25 " ( bijlage 25 / annexe 25).

Особам, які подали прохання про надання притулку в Управління у справах іноземних громадян , закритому центрі або в'язниці видається свідоцтво

" Додаток 26 " ( bijlage 26 / annexe 26 ) .

Прізвище , ім'я та дата народження неповнолітніх дітей вказуються в документі батьків. Діти старше 18 років подають окреме прохання про надання притулку.

 

Зверніть увагу , що " Додаток 25 " або " Додаток 26 " є свідченням того , що ви подали прохання про надання притулку і не є дозволом на проживання. При реєстрації прохання про надання притулку визначається мова , на якому буде проходити процедура надання притулку. У Бельгії процедура може проходити французькою або нідерландською мовою . Мовою процедури називається мова , на якому співробітник інстанції , що надає притулок , звертається до вас , на якому ведеться листування і , на якому , в разі необхідності , подається апеляція на негативне рішення .

 

Якщо ви володієте нідерландським або французькою мовою , то співбесіди в Управлінні у справах іноземних громадян і протягом подальшої процедури будуть проходити на мові, якою ви володієте . Якщо ви не володієте нідерландським або французькою мовою , ви можете звернутися з проханням надати вам перекладача. У цьому випадку мова процедури визначається Управлінням у справах іноземних громадян. Перекладач є незалежною особою і не має ніякого впливу на процедуру. Перекладач перекладає тільки те , що ви говорите і те, що говорить співробітник Управління у справах іноземних громадян.

 

При реєстрації вашого прохання про надання притулку ви повинні вибрати місце проживання в Бельгії . Це означає , що ви повинні надати в інстанції , що займаються розглядом прохань про надання притулку , офіційну адресу , за якою з вами можна буде зв'язатися (напр. , адресу Центру тимчасового розміщення осіб , які шукають притулок , в якому ви проживаєте , вашу приватну адресу або , за згодою адвоката , адресу вашого адвоката ) . Інстанції , що займаються розглядом прохань про надання притулку , будуть висилати вам за адресою обраного вами місця проживання всю кореспонденцію , що стосується вашої процедури (запрошення , запит про інформацію , рішення).

 

Якщо ви попросили притулок на кордоні та знаходитесь в закритому центрі , то адресою вашого обраного місця проживання автоматично вважається адреса закритого центру . Якщо ви подали прохання про надання притулку у в'язниці , то адресою вашого місця проживання автоматично вважається адреса в'язниці.

 

Якщо ви не повідомили адресу , то адресою вашого місця проживання вважається адреса Генерального Комісаріату у справах біженців та осіб без громадянства . До тих пір поки ви не повідомите іншу адресу обраного вами місця проживання вся кореспонденція , що стосується вашої процедури , висилатиметься в Генеральний Комісаріат у справах біженців та осіб без громадянства , куди ви повинні будете за нею особисто приходити.

 

Якщо ви побажаєте змінити адресу обраного вами місця проживання , ви повинні будете повідомити свою нову адресу в Управління у справах іноземних громадян та Генеральний Комісаріат у справах біженців та осіб без громадянства . Це можна зробити рекомендованим листом або особисто принести бланк із зазначенням вашої нової адреси в дані інстанції. Бланк під назвою " Зміна зворотньогого місця проживання" ( " Wijziging van gekozen woonplaats " / " Changement de domicile ? Lu " )

 

Попередній розгляд прохання статусу біженця в Управлінні у справах іноземних громадян

 

Після реєстрації вашого прохання про надання притулку Управління у справах іноземних громадян проводить попередній збір інформації. Як правило , це відбувається в день подачі прохання про надання притулку. Якщо для цього буде потрібно більше часу , то вас попросять з'явитися до Управління у справах іноземних громадян в інший день.

 

1 . Визначення країни - члена ЄС , відповідальної за розгляд вашого прохання про надання притулку - " Дублінське розслідування" Після того , як ви подасте прохання про надання притулку Управління у справах іноземних громадян визначить на підставі положень , передбачених у конвенції 2003/343/EG Ради Європейського Союзу від 18 лютого 2003 р., чи є Бельгія відповідальною країною за розгляд вашого прохання про надання притулку . Ця конвенція називається дублінською Конвенцією. Дані положення визначають , яка країна - член Європейського Союзу ( + Норвегія , Ісландія і Швейцарія ) відповідальна за розгляд прохання про надання притулку.

 

- Якщо Управління у справах іноземних громадян встановить , що Бельгія є відповідальною країною за розгляд вашого прохання про надання притулку , то бельгійська влада перейдеь до змістовного розгляду вашого прохання про надання притулку ;

 

- Якщо Управління у справах іноземних громадян встановить під час проведення " дублінського розслідування" , що інша країна - член Європейського Союзу відповідальна за розгляд вашого прохання про надання притулку (наприклад , якщо ця країна видала вам візу або , якщо ви раніше вже подавали прохання про надання притулку в цій країні) , то ваше прохання буде направлено для розгляду в цю країну. У разі якщо Бельгія не є відповідальною країною за розгляд вашого прохання про надання притулку , вам, залежно від того , де ви подали прохання про надання притулку (на кордоні або на території Бельгії ) , буде видано свідоцтво

 

" Додаток 25 / 4 " ( bijlage 25quater/annexe 25quater ) з рішенням про відмову у в'їзді на територію країни з видворенням або поверненням до кордону , або " Додаток 26 / 4 " ( bijlage 26quater/annexe 26quater ) з приписом покинути територію країни. Крім цього , вам видадуть проїзний документ " Додаток 10 / 2 " ( bijlage 10bis / annexe 10bis ), з яким вам належить з'явитися до властей відповідальної країни ;

 

- Якщо ви не згодні з ці рішенням , ви можете подати клопотання про зупинення виконання рішення або про скасування рішення до Ради по розгляду cуперечних питань іноземних громадян протягом 30 днів . У цьому випадку рекомендуємо звернутися за допомогою до адвоката.

 

2 . Розгляд багаторазового прохання про надання притулку

Під поняттям " багаторазове прохання про надання притулку " мається на увазі ситуація , коли одна особа кілька разів подає прохання про надання притулку в Бельгії . У цьому випадку Управління у справах іноземних громадян приймає рішення про прийняття до розгляду подібного прохання про надання притулку .

 

Для того щоб ваше нове прохання про надання притулку було прийнято до розгляду ви повинні надати нові елементи , які ви не змогли надати під час попередньої процедури.

 

- Якщо Управління у справах іноземних громадян встановить , що ви надали нові елементи на підтвердження вашого прохання про надання притулку , то бельгійська влада візьме ваше нове прохання до розгляду.

 

- Якщо Управління у справах іноземних громадян при розгляді прийнятності вашого багаторазового прохання про надання притулку встановить , що ви не надали нових елементів , то нове прохання не буде вжито до розгляду. У цьому випадку вам видадуть " Додаток 13 / 4 " ( bijlage 13quater / annexe 13quater ) . Залежно від того , де ви подали прохання про надання притулку : на кордоні або на території Бельгії . " Додаток 13 / 4 " містить припис про видворення з країни або припис залишити територію країни. - Якщо ви не згодні з цим рішенням , ви можете подати клопотання про зупинення виконання рішення або про скасування рішення до Ради по розгляду суперечних питань іноземних громадян протягом 30 днів . У цьому випадку рекомендуємо звернутися за допомогою до адвоката.

 

Якщо Бельгія визнана відповідальною країною за розгляд вашого прохання про надання притулку та Управління у справах іноземних громадян прийняло ваше прохання до розгляду (у разі багаторазового прохання ) , то ваше досьє готується і передається в Генеральний Комісаріат у справах біженців та осіб без громадянства . Дана інстанція проведе змістовне розгляд вашого прохання про надання притулку .

 

Прийом

 

Якщо ви подаєте прохання про надання притулку на кордоні , не маючи необхідних документів для в'їзду на територію Бельгії ( паспорта , візи) , вас затримають на кордоні до подальшого розгляду поданого вами прохання про надання притулку .

 

Якщо ви подаєте прохання про надання притулку на території країни , тобто до Управління у справах іноземних громадян , вашим розміщенням займеться диспетчерська служба організації " Fedasil " (Федеральне Агентство з розміщення осіб, які шукають притулок ) . Це бельгійський адміністративний орган , до компетенції якого входить розміщення осіб, які шукають притулок.

 

Диспетчерська служба направить вас в одну з прийомних структур , яка надасть вам місце в центрі тимчасового розміщення осіб , які шукають притулок або індивідуальне житло .

 

Тут вам нададуть матеріальну допомогу : розміщення , харчування, одяг , соціальну , медичну , психологічну та адміністративну підтримку. Фінансова допомога не надається.

 

У деяких випадках Управління у справах іноземних громадян може прийняти рішення помістити вас в закритий центр . Наприклад , у випадку якщо Управління у справах іноземних громадян має провести попереднє розслідування або , якщо ви відмовтеся сприяти під час розгляду прохання про надання притулку .

 

Рішення про приміщення вас в закритий центр може бути оскаржене в Дорадчої Палаті Суду першої інстанції. Даний незалежний судовий орган розгляне законність вашого ув'язнення , тобто чи були дотримані Управлінням у справах іноземних громадян всі вимоги , передбачені законом. У цьому випадку рекомендуємо звернутися за допомогою до адвоката.

 

Дача показань в Управлінні у справах іноземних громадян

 

Після реєстрації вашого прохання про надання притулку ви повинні будете дати свідчення в Управлінні у справах іноземних громадян. Це означає , що ви повинні будете повідомити свої особисті дані , відомості про громадянство і описати дорогу , по якій ви приїхали до Бельгії.

 

Якщо ви просите притулок разом зі своїм ( своєю) чоловіком (дружиною) або партнером , то співробітник Управління у справах іноземних громадян проведе з кожним із вас окрему співбесіду.

 

Анкета

 

Після дачі свідчень заповнюється анкета з питаннями , що стосуються вашого прохання про надання притулку . На підставі цієї анкети Генеральний Комісаріат у справах біженців та осіб без громадянства зможе ретельніше підготуватися до вашого інтерв'ю . Рекомендується заповнювати анкету під час дачі показань в Управлінні у справах іноземних громадян у присутності співробітника Управління та перекладача . При заповненні анкети ви можете попросити , щоб на інтерв'ю в Генеральному Комісаріаті у справах біженців та осіб без громадянства вам надали в якості співробітника і / або перекладача чоловіка або жінку і обгрунтувати своє прохання . У міру можливості ваша прохання буде врахована . Після заповнення ви отримаєте копію анкети.

 

За бажанням можна взяти анкету з собою і заповнити її самостійно. У цьому випадку ви не зможете скористатися допомогою співробітника Управління у справах іноземних громадян та перекладача.

 

Рішення по вашій процедурі може бути прийнято тільки за умови вашого повного сприяння . Це означає , що під час процедури ви повинні будете представити всі необхідні документи і розповідати тільки правду. Приховування інформації може призвести до відмови в наданні притулку .

 

Не забудьте представити документи , які підтверджують:

- Ваші особисті дані ;

- Ваше громадянство;

- Вашу дорогу ;

- У деяких випадках , ваше знаходження в інших країнах ;

- Причини , на підставі яких ви просите притулок.

 

Не викидайте основні особисті документи! Це може негативно вплинути на вашу процедуру.

 

У вас є право на безкоштовну допомогу адвоката. Заява з проханням про надання адвоката подається в Бюро юридичної допомоги ( Bureau voor Juridische Bijstand / Bureau d'aide juridique ) . Якщо ви проживаєте в Центрі тимчасового розміщення осіб , які шукають притулок , ви можете звернутися до свого соціального асистента з проханням подати від вашого імені заяву на надання вам адвоката " pro Deo " (послуги такого адвоката оплачуються державою). Ви можете також звернутися до приватного адвоката , але в цьому випадку всі витрати ви повинні будете оплачувати самі. Ваш адвокат повинен добре володіти мовою процедури ( нідерландською або французькою).

 

Не допускається присутність адвоката під час співбесіди в Управлінні у справах іноземних громадян. На інтерв'ю в Генеральному комісаріаті у справах біженців та осіб без громадянства присутність адвоката дозволяється .

 

2 ) ГЕНЕРАЛЬНИЙ КОМІММАРІАТ У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ І ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

 

Інтерв'ю

Генеральний Комісаріат у справах біженців та осіб без громадянства - це основна інстанція , що займається розглядом прохань про надання притулку в Бельгії . Це єдиний орган , до компетенції якого входить змістовний розгляд прохань про надання притулку . Генеральний Комісаріат проводить об'єктивну і незалежну оцінку вашого прохання про надання притулку .

 

Під час процедури вас викличуть не менше 1 разу на інтерв'ю в Генеральний Комісаріат у справах біженців та осіб без громадянства . Інтерв'ю - це співбесіда зі співробітником Генерального Комісаріату у справах біженців та осіб без громадянства про обставини , що стали підставою для подачі прохання про надання притулку.

 

Виклик на інтерв'ю ви отримаєте за адресою обраного вами місця проживання. Якщо ви проживаєте в Центрі тимчасового розміщення осіб , які шукають притулок , то виклик на інтерв'ю буде висланий по факсу директору Центру , який передасть його вам.

 

Інтерв'ю проходить в генеральному комісаріаті у справах біженців та осіб без громадянства . Якщо ви знаходитесь в закритому центрі або в'язниці , то співробітник Генерального Комісаріату у справах біженців та осіб без громадянства візьме у вас інтерв'ю в цій установі. Якщо ви знаходитесь в Бельгії зі своїм ( своєю) чоловіком (дружиною) або партнером , то інтерв'ю у вас візьмуть окремо . Інтерв'ю проходить на мові , яка була визначена на початку процедури. Якщо в Управлінні у справах іноземних громадян ви повідомили , що ви потребуєте допомоги перекладача , то в Генеральному Комісаріаті у справах біженців та осіб без громадянства вам теж буде наданий перекладач . Перекладач буде точно перекладати ваші свідчення і те , що говорить вам співробітник Генерального Комісаріату у справах біженців та осіб без громадянства . Якщо в анкеті , яку ви заповнили в Управлінні у справах іноземних громадян , ви попросили , щоб вам надали в якості співробітника і / або перекладача чоловіка або жінку , то ваша прохання буде по можливості врахована .

 

На початку інтерв'ю співробітник Генерального Комісаріату зверне вашу увагу на ваші обов'язки . Ви повинні розповідати тільки правду , тому що помилкові або невірні показання можуть призвести до того , що вам буде відмовлено у наданні притулку . Ви повинні докласти зусиль у  представленні доказів , що підтверджують ваші особисті дані , походження , дорогу та обставини , що послужили підставою для подачі прохання . Під час інтерв'ю ви зможете розповісти , чому ви покинули країну свого походження.

 

 

bottom of page