top of page

Матеріальна допомога та соціальні пільги для шукачів статусу біженця в Німеччині

 

Допомоги і пільги біженцям .

 

Будь-яка людина,яка подала заяву на статус біженця в Європі має право на отримання соціальної допомоги від держави , якщо не в змозі забезпечити себе самостійно.

 

Державна допомога може бути надана як у грошовому еквіваленті , так і в таких благах , як безкоштовне проживання , безкоштовне харчування , медичне обслуговування , безкоштовні мовні курси , і  право на роботу (вам не тільки надається право на роботу , але і всіляко вітається ваше бажання вийти на роботу і утримувати себе і свою сім'ю самостійно. ) Адже біженець це людина , що вимушено опинилась в такій ситуації і ні в якій мірі не дармоїд .

 

Ми розглянемо декілька прикладів отримання соціальної допомоги нашими клієнтами.

 

Сім'я з Росії на запит статусу біженця в Німеччині була допущена на територію Німеччини , їй було надано право проживати , поки її справаи буде розглядатися і перевірятися імміграційною владою Німеччини. У момент розгляду ця сім'я мала право вільного пересування по Німеччині. Їй була надано безкоштовну квартиру  в одному з центрів з прийому біженців поблизу Мюнхена , в даному центрі було забезпечено безкоштовне триразове харчування та мався безкоштовний медичний пункт допомоги. Також їм була надана медична страховка від держави , яка покривала всі можливі ризики пов'язані зі здоров'ям. Діти були направлені в школу.

Освіта для дітей у Німеччині обов'язкова і ваші діти будуть зобов'язані ходити в школу , хочете ви цього чи не хочете.

 

У той час як діти вчаться в школі , батькам було запропоновано відвідувати безкоштовні курси німецької мови. Маючи все перераховане вище безкоштовно , їм належали додаткові гроші на кишенькові витрати в розмірі трохи більше 100 євро на місяць на людину.

 

Чому так мало запитаєте ви? Саме тому, що все що необхідно для життя людини їм було запропоновано безкоштовно .

 

Через 3 місяці вони отримали право на роботу. Глава сім'ї Борис знайшов собі роботу водієм і успішно приступив до роботи. У момент , коли він почав отримувати зарплату у нього з зарплати стали віднімати за проживання та харчування , яке він отримував в центрі , але ці відрахування були набагато менші ніж якби Борис орендував житло самостійно і купував би продукти в супермаркеті.

 

Яка несправедливість скажіть ви . Людина тільки почала працювати , а у нього вже гроші віднімають.Але ми хочемо нагадати вам , що біженець - це жодною мірою не дармоїд і приїхав він до Німеччини не за безкоштовними подачками , а за тим , щоб спокійно і безпечно жити , і заробляти собі самостійно.

 

Через рік Борис і його сім'я отримали статус біженця в Німеччині і одним з факторів який був прийнятий до уваги це те , що Борис не тільки працював утримуючи себе і свою сім'ю самостійно , але і платив податки утримуючи на них інших біженців , які до той час не могли похвалитися такими ж досягненнями як у Бориса і продовжували отримувати допомогу від держави.

 

Другий приклад які ми хотіли б розглянути це сім'я Саїда з Таджикистану . Саїд приїхав до Голландії разом зі своєю дружиною , і трьома дітьми.

 

Він був допущений на території Голландії та його справа почалася розглядатися в стандартному порядку . Йому було надано гуртожиток , але безкоштовним харчуванням він забезпечений не був. Разом безкоштовного харчування йому була надана грошова допомога в розмірі 2000 євро на його сім'ю. Він також був забезпечений медичною страховкою і йому надали можливість безкоштовного вивчення мови (чим він так і не скористався обгрунтовуючи свою відмову вчити мову своїм віком ) . Його діти на той момент ще не досягли шкільного віку , тому в школу вони визначені не були .

 

Саїду було дано право на роботу і навіть запропонована робота маляром із зарплатою в 2000 євро. Але було відзначено , що в той момент як Саїд почне працювати і заробляти 2000 євро , то допомога у нього відніметься . До нашого превеликий жаль , Саїд , подумавши вирішив для себе , що отримувати 2000 євро не працюючи набагато цікавіше , ніж 2000 працюючи з ранку до вечора і відмовився від запропонованої роботи . Одночасно з цим Саїд знайшов "чорну" роботу, де отримував гроші готівкою нічого не кажучи про це соціальним службам .

 

Таким чином Саїд мав 2000 євро від соціальних служб та 1500 зі своєю " чорної" роботи . В один з робочих днів Саїд був спійманий імміграційними службами на своєму робочому місці. Розкрився факт обману соціальних служб , що спричинило за собою відмову в статусі і як результат депортація назад в Таджикистан . Подальша доля Саїда нам невідома. Але з високою часткою ймовірності ми припускаємо , що Саїд не отримує соціальної допомоги в Таджикистані і заробляє 100 євро на місяць працюючи малярем в Душанбе. Підсумок його історії сумний .

 

І саме тому, що Саїд не хотів приймати того факту , що біженець - це не дармоїд , як ми не старалися його в цьому переконати , до того ж обманює державу. Це працьовита людина , що тільки в силу обставин потрапила складну ситуацію , яка змусила його просити статус біженця в Європі.

 

Тому ми наполегливо рекомендуємо вам при виборі країні в першу чергу не розглядати її як спосіб отримання всіх можливих благ не докладаючи до цього жодних зусиль , а як країну , де ви могли б спокійно жити , вчити мову , вживатися в суспільство , працювати на благо своєї сім'ї і суспільства , платити податки , ростити дітей і після довгих років роботи мати спокійну і захищену старість отримуючи від держави пенсію , яку ви заробили своїм потом і кров'ю.

 

Після прильоту в країну вам буде надано :

 

безкоштовне проживання

 

безкоштовне харчування

 

Безкоштовні курси мови

 

Безкоштовне навчання дітей у школі

 

Безкоштовна медична страховка від держави

 

( Або ж грошової допомога в розмірі до 1000 євро на людину в залежності від країни , щоб ви могли придбати собі вищевказані блага в тому випадку якщо вони не дані вам безкоштовно )

 

І звичайно ж :

 

Прово на роботу , щоб ви працювали і забезпечували себе самостійно.

bottom of page