top of page

Процедура отримання статусу біженця у Франції.

Заяву на статус біженця у Франції можна подати безпосередньо при перетині кордону незалежно від того прилетіли ви по візі або без візи.

 

Після подачі заяви про притулок Ви отримуєте дозвіл на перебування й проживання у Франції у вигляді картки з Вашими даними і фото .

Ця картка спочатку видається строком на 1 тиждень , потім на 1 місяць, потім на 3 місяці і далі продовжується до отримання статусу та отримання пластикової карти строком на 10 років , яка також потім продовжується .

 

Фінансова допомога

 

По прибуттю до Франції і після подачі заяви на притулок , Вам виплачують разову допомогу в розмірі 334 дол. США на людину.

Далі на протязі року щомісяця Вам буде виплачуватися допомога у розмірі 325 євро на людину.

 

На всьому протязі проживання Вам надається безкоштовне медичне обслуговування.

Ви також маєте право безкоштовно вивчати французьку мову.

На весь час перебування Ви отримаєте безкоштовну карту на проїзд у метро , автобусах , тобто - в будь-якому міському транспорті , за винятком таксі.

 

Проживання

 

На перший тиждень перебування Вас поселять в готель . Далі Вам нададуть безкоштовне житло (кімната на 1 особу) . Через 6 місяців проживання Вам нададуть гуртожиток квартирного типу. Після отримання статусу Ви отримуєте право на роботу і квартиру з 2-5 кімнат на Ваш вибір за проживання в якій Ви будете оплачувати невелику квартплату.

 

Кому надається статус " Біженець " ?

 

Цей статус надається тому , хто , піддавався переслідуванням , дискримінації у себе на батьківщині в результаті чого його життя знаходиться під загрозою. Ви повинні правильно викласти своє прохання про надання статусу. Подати прохання Ви повинні перебуваючи вже на території Франції або при перетині кордону.Ви повинні довести факт переслідування , дискримінації. І якщо факт переслідування , дискримінації буде визнаний , то Ви отримаєте статус постійного жителя Франції . Процес надання статусу " біженець " займає від 6 до 18 місяців.

 

Ваші права після отримання статусу " Біженець " :

 

1 . Через 5 років проживання Ви можете просити громадянство країни ;

2 . Маєте право на роботу.

3 . Маєте право навчатися безкоштовно в будь-якому навчальному закладі на Ваш вибір ;

4 . Маєте право запросити жити з собою у Франції Ваших дітей , батька і матір ;

5 . Надається безкоштовно квартира ;

6 . Виплачується єдине разове допомога в розмірі приблизно 1250 дол. США / на людину ;

7 . Для подорожей за кордон Вам видається закордонний паспорт , за яким Ви зможете подорожувати по інших країнах світу . Після отримання громадянства , Ви маєте право змінити прізвище та ім'я.

 

Медичне обслуговування

 

Багато лікарень Парижа надають медичну допомогу , навіть якщо у Вас ще немає документа про право на соціальне забезпечення .

 

Освіта

 

Навчання в школі для дітей безкоштовно . Для визначення в школу дітей до 10-11 років Вам треба звернутися до мерії району , в якому Ви дійсно живете (неважливо , де у Вас є доміцілювання ) . У школу повинні приймати дітей від 6 до 11 років.

 

ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ СТАТУСУ БІЖЕНЦЯ У ФРАНЦІЇ

 

1 - РІЗНІ ФОРМИ ЗАХИСТУ

У Франції існує 3 форми захисту: статус біженця , допоміжна (субсидіарну ) захист і статус апатрида .

 

1.1 - СТАТУС БІЖЕНЦЯ

 

Надання Вам статусу біженця можливо в 3 випадках :

 

- В рамках Женевської конвенції про статус біженців від 28 липня 1951 : статус біженця надається " будь-якій особі , яка (... ) в силу цілком обгрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознакою раси , віросповідання , громадянства , належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися таким захистом внаслідок таких побоювань " ;

 

- В рамках , так званого , конституційного притулку , закріпленого в абзаці 4 преамбули Конституції 1946 року: статус біженця надається

 

" будь-якій особі , подвергающемуся переслідуванню через свою боротьбу за свободу " ;

 

- На підставі мандата Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців ( УВКБ ООН) - Haut Commissariat des Nations Unies pour les R ? Fugi ? S - ( HCR ): у разі визнання Вас біженцем на підставі статей 6 і 7 його статуту.

 

1.2 - ДОПОМІЖНА ( субсидіарна ) 

 

Право на допоміжну ( субсидіарну ) форму надається " будь-якій особі , яка не задовольняє критеріям надання статусу біженця (...) , але яка може пред'явити докази того , що в своїй країні їй загрожує серйозна небезпека , а саме:

 

a ) смертна кара;

b ) тортури , покарання , негуманне чи принижуюче гідність поводження ;

c ) якщо йдеться про громадянську особу , серйозна загроза життю або особистості , що носить безпосередній і індивідуальний характер , зважаючи повсюдного насильства , що виникло в результаті внутрішнього або міжнародного збройного конфлікту ".

 

Office fran \ Ais de protection des r \ Fugi \S et apatrides - ( OFPRA ) - Французьке бюро з захисту біженців та апатридів може відмовити в продовженні дії допоміжної ( субсидіарної ) форми захисту , якщо причин , що стали підставою для її надання , більше не існує.

 

У Франції рішення про надання статусу біженця та допоміжної ( субсидіарної ) захисту виносить OFPRA під судовим контролем Національного суду з питань права на притулок - Cours nationale du droit d'asile - ( CNDA ) .

 

1.3 - Статус апатридів

 

Згідно Нью- Йоркської Конвенції від 28 вересня 1954 року про статус апатридів даний статус може бути наданий будь-якій особі , " яка не розглядається громадянином якою-небудь державою в силу його закону". Даний статус відрізняється від двох інших форм захисту і стосується тільки осіб без громадянства . Його надання не враховує ризик піддатися переслідуванням . Клопотання про його надання може бути подано одночасно з клопотанням про надання притулку.

 

Рішення про надання статусу апатрида виносить OFPRA під судовим контролем адміністративного суду.

 

2 - ПЕРЕБУВАННЯ ПІД ЧАС ПРОЦЕДУРИ РОЗГЛЯДУ КЛОПОТАННЯ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ

 

Для подачі клопотання про надання притулку Вам необхідно в першу чергу звернутися до префектури та подати заяву про надання дозволу на проживання в якості прохача притулку. Дана формальність є обов'язковою для всіх осіб, які досягли 14 років. Вам слід звернутися до префектури в найкоротші терміни. Якщо Ви володієте візою , рекомендується звернутися до префектури до закінчення терміну її дії.

 

Як правило , компетентної префектурою для розгляду Вашої заяви про надання дозволу на проживання в якості прохача притулку є префектура департаменту чи адміністративного центру регіону .

 

Ви можете попросити про надання Вам притулку навіть у разі незаконного в'їзду на територію Франції або в разі незаконного перебування на території Франції. У разі одночасної подачі клопотань про надання Вам статусу апатрида і про надання притулку Вам слід спочатку звернутися до префектури , щоб отримати тимчасову посвідку на проживання в якості прохача притулку.

 

Проте , якщо Ви просите надати Вам тільки статус апатрида , видача тимчасового дозволу на проживання - Autorisation provisoire des \ Jour - (APS ) на період, необхідний для розгляду Вашого клопотання , не передбачена. Таким чином , Вам слід звернутися безпосередньо в OFPRA , минаючи префектуру .

 

2.1 - ДОКУМЕНТИ , ЯКІ НЕОБХІДНО ПОДАТИ

 

Щоб отримати дозвіл на перебування в якості прохача притулку , Вам необхідно представити певні документи , список яких Вам вручається в префектурі .

 

Документи, що представляються :

1 . Стандартний бланк заяви з проханням про надання виду на проживання ( виданий на 18 мовах ), який потрібно заповнити французькою мовою ;

2 . 4 фотографії для документів анфас , без головного убору , розміром 3,5 см x 4,5 см; фотографії повинні бути недавніми і абсолютно впізнаваними ;

3 . Відомості , що стосуються Вашого цивільного стану , і , в разі необхідності , громадянського стану Вашого чоловіка (дружини ) і дітей, які перебувають на Вашому утриманні;

4 . Документи або відомості , що стосуються обставин Вашого в'їзду на територію Франції та маршруту проходження з моменту від'їзду з Вашої країни.

Ви маєте право просити надати Вам притулок навіть за відсутності паспорта , візи або документів , що засвідчують особу . У цьому випадку Вам необхідно подати письмову заяву про Ваш цивільний стан.

5 . Документ , що підтверджує Ваше місце проживання: щоб відправляти Вам кореспонденцію , що стосується Вашого перебування на території Франції , префектура повинна мати вашу адресу . Якщо у вас немає постійного місця проживання , Ви можете вказати в його якості адресу приватної особи , готелю або асоціації , затвердженої префектурою .

 

У кожному разі , що указується Вами адреса повинна відповідати департаменту або регіону, в якому Ви подаєте своє клопотання про надання притулку.

Протягом всього терміну розгляду Вашої клопотання у випадку зміни адреси Ви повинні поставити до відома про це префектуру , а також OFPRA або CNDA .

 

2.2 - ВИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВИ , які несуть відповідальність за РОЗГЛЯД ВАШОГО КЛОПОТАННЯ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ

 

У момент подання досьє в префектурі знімуть відбитки Ваших пальців для того , щоб визначити, чи є Франція тією європейською державою , яка має нести відповідальність за розгляд Вашої клопотання про надання притулку , відповідно до Регламенту Ради Європейського Союзу , прийнятим 18 лютого 2003 і відомим як Регламент "Дублін II" .

 

2.3 - Надання або відмову в наданні дозволу на проживання

 

Після подачі досьє Ваше клопотання про надання притулку буде в будь-якому випадку розглянуто OFPRA . Залежно від Вашої ситуації , воно розглядається або в ході звичайної процедури , якщо префектурою Вам видано тимчасовий дозвіл на проживання - Autorisation provisoire des  Jour

- (APS ) , або в порядку пріоритетної процедури , в разі невидачі Вам префектурою APS .

 

2.3.1 . Звичайна процедура

 

В ході даної процедури в префектурі Вам видають :

1 . Бланк заяви з проханням про надання притулку , який Ви повинні заповнити та надіслати або подати особисто до OFPRA в обов'язковому порядку в термін , що не перевищує 21 дня після дати видачі APS . Наприклад , якщо APS Вам видано 10 січня, то Ви повинні надіслати або подати Ваше досьє в OFPRA не пізніше 31 січня;

 

2 . Autorisation provisoire des  Jour - (APS ) - тимчасовий дозвіл на проживання з позначкою " En vue de d ? Marches aupr ? S de l'OFPRA " (" У зв'язку з розглядом клопотання в OFPRA " ) , дійсне протягом 1 місяця. Ви отримаєте APS протягом 15 днів після подачі в префектуру Вашого прохання про надання виду на проживання , разом з повним комплектом необхідних документів (див. пункт 2.1).

 

Після закінчення терміну дії APS Ви повинні представити в префектуру лист, що підтверджує реєстрацію в OFPRA Вашого клопотання про надання притулку. В іншому випадку префектура може винести рішення про відмову в дозволі на проживання .

 

Отримавши з OFPRA лист про реєстрацію досьє , Ви повинні негайно з'явитися в префектуру з цим документом , а також з новим документом, що підтверджує Ваше місце проживання. Протягом 3 днів після закінчення дії Вашого APS префектура вам видасть " розписку в отриманні клопотання про надання притулку " (" r ? C ? Piss ? Constatant le d ? P ? T d'une demande d'asile " ) . Дана розписка дійсна протягом 3 місяців і може поновлюватися протягом усього періоду розгляду Вашого прохання . У момент першого та кожного наступного поновлення розписки Ви повинні будете представляти документ з місця проживання . Поштове доміцілірування в принципі виключається крім випадку крайньої невлаштованості .

 

Розписка не дає права на роботу без наявності дозволу .

 

2.3.2 . Пріорітетна процедура

 

Префектура може відмовити Вам у видачі тимчасового дозволу на проживання - Autorisation provisoire de s ? Jour - (APS ) і передати Вашу заяву в OFPRA в порядку пріоритетною процедури.

 

Вона приймає таке рішення в таких випадках:

1 . Ви є громадянином :

- Однієї з держав -членів Європейського Союзу;

- Однієї з держав , щодо яких OFPRA вважає, що ризик піддатися переслідуванням в принципі вже відсутній ( Чилі ) ;

- Однієї з держав , що значаться в переліку "країн походження з безпечною обстановкою " . На сьогоднішній день в цей список входять наступні країни: Албанія , Бенін , Боснія і Герцеговина , Кабо -Верде , Хорватія , Гана , Індія , Косово , Малі ( виключно в тому, що стосується чоловіків) , колишня Югославська Республіка Македонія , о-в Маврикій , Монголія , Сенегал , Сербія , Танзанія і Україна ;

2 . Ваша присутність на території Франції становить серйозну загрозу громадському порядку , громадської чи державної безпеки ;

3 . Ваше клопотання розцінюється як навмисне шахрайство або завідомо необгрунтоване використання процедури надання притулку (наприклад , в разі подання кількох клопотань про надання Вам притулку під різними прізвищами , в разі прохання надати Вам притулок в момент оголошення відносно Вас заходів щодо депортації або в момент Вашого затримання при тому , що Ви вже перебуваєте у Франції протягом певного часу) .

Якщо Ви опиняєтеся в одній з перерахованих ситуацій , в префектурі Вам видадуть письмове рішення із зазначенням причин , за якими Вам відмовлено у видачі APS , а також бланк заяви з проханням про надання притулку. Насправді , відмова у видачі Вам APS по згаданих вище причин не позбавляє Вас права звернутися до OFPRA через префектуру .

У цьому випадку OFPRA винесе своє рішення протягом 15 днів .

 

3 - УМОВИ РОЗГЛЯДУ КЛОПОТАННЯ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ

 

Префектура щойно видала Вам бланк заяви з проханням про надання притулку.

У момент подання Вашого клопотання про надання притулку Вам не потрібно вказувати тип захисту , який Ви б хотіли отримати (статус біженця або допоміжний захист).

Ваше клопотання розглядається OFPRA в ході єдиної процедури : у першу чергу , з точки зору можливості надання статусу біженця , а потім , якщо Ваша ситуація не входить в рамки даних критеріїв , з точки зору надання допоміжного захисту .

Якщо OFPRA виносить рішення про відмову в наданні Вам статусу біженця або допоміжного захисту , Ви маєте можливість оскаржити це рішення в Національному суді з питань права на притулок - Cour nationale du droit d'asile - ( CNDA ) . В рівній мірі Ви маєте право оскаржити в CNDA рішення OFPRA про надання вам допоміжної захисту .

Відомості, зазначені у Вашому клопотанні про надання притулку , носять конфіденційний характер і ні в якому разі не підлягають розголошенню владі Вашої країни.

 

4 - ПОВТОРНИЙ РОЗГЛЯД

 

Після відмови CNDA у задоволенні Вашого клопотання Ви можете звернутися в OFPRA з приводу повторного розгляду Вашої справи , але тільки при появі у вас " нових фактів " ,  які :

 

- Відбулися після того , як було винесено рішення CNDA , або вони відбулися до цього , але стали Вам відомі тільки після оголошення рішення ;

- Підтверджують Ваші особисті побоювання піддатися переслідуванню або підтверджують наявність серйозної загрози , згадане Вами у зв'язку з поверненням у свою країну.

Ви можете звернутися за порадою у відповідну асоціацію або до адвоката. Вам необхідно знову звернутися до префектури і попросити видати новий дозвіл APS . Префектура розгляне Вашу заяву з проханням видати APS , як у випадку першого звернення .

 

Можливі 2 випадки :

 

- В префектурі Вам видадуть APS строком на 15 днів і бланк заяви з проханням про повторний розгляд в OFPRA . У Вашому розпорядженні є

8 днів , щоб подати своє досьє з усіма необхідними документами в OFPRA . OFPRA зареєструє його , винесе рішення про доцільність повторного розгляду Вашої клопотання і повідомить Вас про своє рішення.

- В префектурі Вам відмовляють у видачі APS на підставі однієї з причин , перерахованих у пункті 2.3.2 . Вам буде вручений бланк , що підлягає заповненню , і повістка з викликом до префектури , куди Ви повинні будете через 15 днів подати підписану Вами заповнену заяву та всі необхідні документи в запечатаному конверті . Інформація , яка міститься в досьє , є конфіденційною , і співробітники префектури не повинні мати до неї доступу . Отримавши Вашу заяву з проханням про повторний розгляд справи , префектура передасть його в OFPRA , вказавши на необхідність розгляду в пріоритетному порядку. OFPRA повідомить Вас про своє рішення.

У разі відмови OFPRA в повторному розгляді справи Ви можете опротестувати це рішення в CNDA відповідно до умов , згадани[ в пункті 3.2 .

 

5 - ВИДИ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ , НАДАНОЇ прохачів притулку

 

Статус прохача притулку відкриває Вам доступ до певної соціальної допомоги у вигляді надання житла , матеріальної підтримки , медичного обслуговування. Фінансована державою допомога надається в залежності від адміністративного становища особи , виду на проживання та терміну його дії. У кожному регіоні діють організації для надання прийому і супроводу , де Ви можете отримати більш повну інформацію.

 

5.1 - НАДАННЯ ЖИТЛА

Надання житла центрі прийому прохачів притулку - Centre d'accueil pour demandeurs d'asile - ( CADA )

 

На всій території Франції працює близько 300 центрів прийому прохачів притулку - Centre d'accueil pour demandeur d'asile - ( CADA ) , призначених виключно для прохачів притулку та їхніх прямих родичів. Щоб отримати право на доступ в центр , необхідно мати APS , дійсне протягом одного місяця , або розписку в отриманні клопотання про надання притулку , видане на три місяці.

 

На території заморських департаментів і адміністративно- територіальних утворень центрів CADA не існує.

 

При проживанні в CADA Вам надаэться адміністративна підтримка ( супровід при виконанні формальностей , пов'язаних з процедурою надання притулку ) , соціальна підтримка (одержання медичного обслуговування , шкільне навчання для дітей і т.д.) , а також матеріальна допомога у зв'язку з витратами на харчування. Виділення допомоги фінансується і координується державою. Управління центрами прийому , в більшості випадків , здійснюють різні асоціації .

 

Префектура департаменту , в якому Ви подаєте клопотання про надання притулку , пропонує Вам можливість розміщення в CADA . Відмовляючись від цієї пропозиції , Ви втрачаєте право на отримання тимчасової допомоги на період очікування - Allocation temporaire d'attente - (ATA) , яке виплачується прохачам притулку до їх прибуття в CADA .

 

Погодившись в префектурі на пропозицію про надання житла , Ви забов'язані подати заяву про прийом в CADA в організації, що займаються прийомом прохачів притулку , які, як правило , знаходяться в департаментах - адміністративних центрах регіонів.

 

Ваші заяви про прийом до CADA будуть розглянуті державними службами з урахуванням наявності вільних місць у даному департаменті , регіоні або на всій території Франції.

 

Вам може бути запропоновано житло в регіоні , відмінному від того , в якому Ви подали Вашу заяву . У разі відмови від цієї пропозиції , виплата АТА буде припинена , і ніякі інші можливості проживання у CADA Вам пропонуватися не будуть.

 

При відсутності вільних місць в CADA Вас внесуть до списку осіб, які чекають прийому в таких центрах , і проінформують про можливість тимчасового розселення.

 

У разі надходження до CADA Ви зможете проживати в ньому протягом всього строку розгляду Вашого клопотання про надання притулку , включаючи період оскарження в CNDA . Після отримання остаточного позитивного рішення OFPRA або CNDA , для того щоб покинути центр , у вас в розпорядженні буде 3 місяці з можливістю одноразового продовження . У разі відмови в задоволенні Вашого клопотання Ви повинні будете в обов'язковому порядку покинути центр протягом одного місяця.

 

Термінове розселення

 

При відсутності можливості надати житло в рамках державної програми прийому прохачів притулку в одному з CADA , Вам може бути запропоновано термінове короткочасне розселення в гуртожитку або в готелі , в залежності від населеного пункту, в якому Ви перебуваєте .

 

У разі відсутності будь-якого іншого виходу Ви можете щодня звертатися за допомогою , набираючи з будь-якої телефонної будки безкоштовний номер 115 . Вказавши своє прізвище та місцезнаходження , Ви будете розміщені на нічліг в одному з центрів термінового розселення. Цей телефонний номер часто зайнятий, тому дзвонити доводиться неодноразово .

 

5.2 - ALLOCATION TEMPORAIRE D'ATTENTE - (ATA) - ТИМЧАСОВА МАТЕРІАЛЬНАДОПОМОГА НА ПЕРІОД ОЧІКУВАННЯ

 

В якості прохача притулку Вам не дозволяється працювати. Тим не менше, Ви можете отримати право на роботу , якщо розгляд Вашого клопотання в OFPRA займає більше одного року , або якщо Ви подали оскарження в CNDA .

 

Ви можете звернутися до префектури за дозволом на роботу , представивши трудовий договір, укладений з роботодавцем. Ви можете отримати відмову в залежності від рівня безробіття в даному регіоні або в даній професійній галузі , за винятком випадку , коли Ви претендуєте на роботу за однією зі спеціальностей , на які існує великий попит.

 

В очікуванні надходження до CADA прохачі притулку можуть отримувати тимчасову допомогу на період очікування - Allocation temporaire d'attente - (ATA) . Виплата даної допомоги може здійснюватися , якщо Ви проживаєте в одному з заморських департаментів . Однак ATA не виплачується особам , які подали клопотання до однієї із заморських адміністративно- територіальних одиниць.

 

Для отримання допомоги необхідно мати тимчасовий вид на проживання терміном на 3 місяці , не відмовлятися ні від розміщення на проживання в центрі , запропонованому префектурою в момент видачі посвідки на проживання , ні від можливого пропозиції житла в CADA . Ви також можете отримувати ATA , якщо Ви проходите пріоритетну процедуру.

 

Відповідну заяву слід подати до центру зайнятості ( P Le emploi ) . Необхідно пред'явити копію листа про реєстрацію клопотання в OFPRA , а також документ , що підтверджує відсутність у Вас доходів і житла , отриманого в рамках державної соціальної допомоги.

 

На 2011 рік розмір ATA становить 10,83 € в день або 324,90 € на місяць ( 30 днів). Допомога виплачується всім дорослим , які не проживають в CADA і не відмовлятися від запропонованого житла , протягом усього терміну розгляду клопотання про надання притулку. Виплата допомоги припиняється у разі остаточної відмови OFPRA або CNDA .

 

Через 6 місяців отримання ATA Ви повинні проінформувати центр зайнятості про свої доходи для подальшого отримання допомоги . В іншому разі виплати будуть припинені.

 

5.3 - ДОСТУП ДО МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

 

Невідкладна медична допомога

 

До отримання права на соціальне страхування , що надається прохачам притулку з тимчасовим дозволом на проживання в рамках загального медичного забезпечення - Couverture maladie universelle - ( CMU ) , Ви можете звертатися в чергові служби лікарської допомоги при лікарнях - Permanences d'acc ? S aux soins de sant ? - ( PASS ) . Лікарі нададуть Вам допомогу , а ліки будуть надані безкоштовно .

 

Крім того , деякі асоціації пропонують допомогу зубного лікаря , офтальмолога або психолога , в тому числі і особам , не застрахованим на випадок хвороби.

 

Залежно від Вашого місця проживання , у багатьох Будинках департаменту ( Maisons du d ? Partement ) працюють служби захисту матері і дитини - Services de protection maternelle et infantile - (PMI) , що займаються регулярним медичним наглядом і вакцинацією дітей , і жіночі консультації в центрах планування сім'ї та сімейного виховання (надання інформації про протизаплідні засоби і спостереження за вагітністю ) . Скористатися їхніми послугами Ви можете навіть до розповсюдження на вас режиму CMU .

 

Couverture maladie universelle - ( CMU ) - Загальне медичне забезпечення

 

В якості прохача притулку Ви отримуєте право на загальне медичне забезпечення - Couverture maladie universelle - ( CMU ), що включає базове та додаткове медичне страхування . Ви можете скористатися ним відразу ж після подачі клопотання про надання притулку , пред'явивши або виклик в префектуру , або тимчасовий дозвіл на перебування (APS або тимчасовий вид на проживання) , і документ , що підтверджує Ваше місце проживання.

 

Завдяки цьому праву покриваються витрати , пов'язані з медичним обслуговуванням і перебуванням у лікарні , особисто для Вас , Вашого чоловіка (Вашої дружини) та Ваших дітей.

 

Заява на надання CMU необхідно подати в Первинну касу медичного страхування - Caisse primaire d'assurance maladie - ( CPAM ) за місцем проживання. Для цього Ви можете звернутися за допомогою в одну з асоціацій , в комунальний або міжкоммунальний центр соціальної підтримки або в соціальну службу однієї з лікарень.

 

Права , одержувані в рамках базового страхування CMU , є безстроковими . Права , що відносяться до додаткового страхування CMU , дійсні протягом 1 року. У цьому зв'язку необхідно робити щорічний запит на продовження прав на додаткове страхування в рамках CMU .

 

Надалі CPAM може попросити Вас подати додаткові документи (зокрема , тимчасовий вид на проживання, виданий на 3 місяці) для присвоєння Вам постійного номера та випуску електронної медичної картки , званої "карта Віталь " (" carte Vitale " ) .

 

Ви не отримали посвідку на проживання , і Ваше клопотання про надання притулку розглядається в порядку пріоритетною процедури , Ви можете скористатися державною медичною допомогою - Aide m ? Dicale de l'Etat - ( AME ) за наявності документа, що підтверджує Ваше перебування у Франції протягом 3 місяців. Заява на надання AME необхідно подати в CPAM або в службу PASS однієї з лікарень.

 

 

 

 

bottom of page