top of page

Процедура отримання статусу біженця в Англії.

Процедура отримання статусу біженця у Великобританії.

 

 Досить поширеним явищем в останні роки стала імміграція до Великобританії через оформлення біженства або прохання політичного притулку. Не варто думати , що цей варіант тільки для малозабезпечених людей. Відомий ряд випадків , коли за допомогою такого способу імміграція в Великобританії вдалася дуже заможним бізнесменам , тим , хто не зміг знайти і реалізувати інші можливості. Природно , і тут існують свої нюанси , без яких повноцінна еміграція буде неможлива. У кожному разі , щоб не прогадати , важливо завжди співпрацювати з юристами та іншими фахівцями , для яких еміграція та допомога для бажаючих переїхати за кордон - це щоденна робота .

 

Співпрацюючи з міжнародними організаціями у справах біженців і прав людини , наша компанія пропонує програму , яка дозволяє здобувачеві статусу біженця в'їхати на територію Англії для подачі заяви на статус біженця навіть у тому випадку якщо йому відмовили у візі або отримання Британської візи пов'язане для нього зі значними складнощами та / або тривалим терміном очікування , що може поставити життя його і його сім'ї під загрозу при його подальшому перебуванні на території тієї країни , проти якої він планує вимагати статус біженця.

 

При вищевказаних умовах гарантований в'їзд до Великобританії з метою подачі заяви на статус біженця оформляється протягом 1 тижня.

 

Просимо вас звернути увагу , що дана програма підходить тільки для шукачів статусу біженця і не підходить для тих хто планує відвідати Англію з метою туризму або знайомства з країною на короткий проміжок часу.

 

Ми гарантуємо в'їзд до Англії практично будь-якому жителю СНД незалежно від кількісного складу сім'ї .

 

Подача заяви про надання притулку Розглядом і прийняттям рішення за запитом притулку в UK займається імміграційний департамент під назвою Home Office . Як і в багатьох країнах Європи , запит про надання притулку може бути поданий як безпосередньо при в'їзді в королівство , так і всередині країни. Так само , як і в будь-якій країні , варіант запиту притулку безпосередньо при в'їзді в країну , в момент перетину кордону в аеропорту є кращим .

 

Інтерв'ю Після подачі заяви співробітники Home Office проведуть з прохачем притулку попередню співбесіду , на якій намагатимуться отримати максимум відомостей і документальних підтверджень. Пошук протиріч у наданих вами матеріалах - основна функція співробітника Home Office на цьому етапі. Вам буде надано безкоштовний перекладач . Якщо вас не влаштує якість перекладу , ви в праві вимагати призначити нову співбесіду за участю іншого перекладача . Ви так само маєте право не підписувати протокол інтерв'ю в тому випадку , якщо ви не згодні з тим , що імміграційний офіцер виклав на папері з ваших слів. Як правило , реально робота перекладача і чиновника не викликає нарікань , так як ці люди день у день машинально виробляють одні й ті ж операції і це доведено у них до автоматизму. Обидва способи ( незадовільна якість перекладу і незгоду із записом інтерв'ю в протоколі ) можуть бути використані заявниками на притулок , якщо необхідно зірвати інтерв'ю , яке прийняло небажаний оборот .

 

Рішення за заявою про надання притулку Можливі наступні варіанти вирішення за вашою заявою :

 

отримання статусу біженця;

відмова в статусі біженця , але отримання виключного права на проживання в країні або виключне право на в'їзд в UK ;

повна відмова у наданні притулку .

 

У першому випадку , якщо прохач отримав статус біженця , то одночасно з цим біженець отримає і право на постійне проживання - Indefinite leave to Remain . Маючи статус біженця , можна приступити до пошуків роботи і подати заяву про видачу матеріальної допомоги. Той, хто отримав статус біженця має право на возз'єднання сім'ї та отримання дорожнього документа відповідно до Конвенції ООН.

 

У другому випадку , Home Office дасть прохачу виключне право на проживання в країні або виключне право на в'їзд в країну , якщо вважає , що повернення додому буде для прохача небезпечним. Особам, що одержали зазначені права , надається проживання в Англії строком на рік , потім видається дозвіл на додатковий термін в три роки , після закінчення яких можна подати заяву про надання права на отримання ПМП у Великобританії. Маючи це право , біженець може подати заяву про возз'єднання з сім'єю.

 

У третьому випадку , якщо у відповідь на заяву про притулок отримано повну відмову і не подана апеляція , біженця повернуть на батьківщину , тому подавати апеляцію потрібно якнайскоріше .

 

Апеляція Якщо біженцю в наданні політичного притулку відмовлено , то це рішення можна оскаржити . Апеляції подаються на ім'я спеціального судді - special adjudicator або в Управління імміграційних апеляцій - Immigration Appellate Authority . Діяти треба швидко , так як для різних прохачів політичного притулку існують різні обмеження в часі. Юрист- консультант зобов'язаний повідомити, яким запасом часу розпорядженні біженець . Всі апеляції повинні оформлятися з використанням спеціальних форм заяв , які повинні бути підписані біженцем і його законним представником у вигляді юридичної особи та подані в строго встановлені терміни.

 

Соціальне забезпечення для біженців в UK Всіма питаннями соціального забезпечення біженців у Великобританії займається Національна служба підтримки політичних біженців. У першу чергу вирішуються питання про надання житла і засобів для покупки продуктів харчування. Для отримання такої підтримки необхідно звернутися до NASS з письмовою заявою. Співробітники добровольчих організацій допоможуть біженцю оформити заяву про надання матеріальної підтримки і дадуть відповідь на наявні у біженця питання . Співробітники Home Office та імміграційних служб видадуть біженцю контактні телефони та адреси цих організацій.

 

Матеріальна підтримка Спочатку біженцю надаються засоби до існування і житло . Теоретично біженцю може бути надано житло в будь-якому місці королівства. Незважаючи на те , що за біженцем не залишають право вибору , тим не менш , біженець може вплинути на це , надавши в NASS , наприклад, відомості про стан здоров'я. У One- stop shop за місцем проживання біженцю підкажуть , як дістатися до виділеного місця проживання і видадуть ваучери на придбання продуктів харчування та інших життєво необхідних товарів. Ваучерна книжка буде відправлена ​​за домашньою адресою біженця поштою. Біженець повинен буде прийти з цією книжкою в поштове відділення , де йому видадуть ваучери. На кожному ваучері будуть вказані ім'я біженця , дата закінчення терміну дії і номер телефону працюючого цілодобово бюро допомоги. Сума ваучера буде залежати від віку та наявності дітей - утриманців . Біженець зможе розплачуватися цими ваучерами в супермаркетах. Біженцю не даватимуть здачу при оплаті за товари ваучерами .

 

'' Супермаркети допомоги '' (One - stop shop ) У тому районі , де буде жити біженець , буде існувати бюро послуг для прохачів політичного притулку , яке називається '' One - stop shop '' . Ці бюро засновуються спеціальними агентствами в різних частинах королівства. Співробітники " One - stop shop " виконують також функції асистентів приймальні. "One - stop shop " зобов'язаний повідомити біженцю , які соціальні послуги , в тому числі медичне обслуговування , доступні біженцю .

 

Медична допомога Прохач політичного притулку має право на безкоштовне медичне обслуговування в системі Національної служби охорони здоров'я - National Health Service (NHS ) . NHS забезпечує лікування та профілактику захворювань ( включає допомогу зубного та інших спеціалізованих лікарів , перевірку зору і обслуговування в консультаційних клініках сім'ї та шлюбу ) .

 

Освіта для дітей В Об'єднаному Королівстві освіту дітей у віці від 5 до 16 років є обов'язковим . Закон зобов'язує всіх батьків влаштовувати своїх дітей у школи до досягнення ними 16 років або організувати їх освіту за межами школи. Освіта в державних школах - безкоштовна , яким би не був ваш імміграційний статус. Діти в школі безкоштовно харчуються (сніданок , обід , вечеря).

 

Освіта для дорослих Для тих прохачів політичного притулку , які прагнуть вивчити англійську мову , придбати нові професійні навички або вдосконалити рівень освіти існує безліч навчальних курсів . Такі курси організовуються коледжами подальшої освіти , навчальними центрами для дорослих , університетами , організаторами професійної підготовки та громадами.

 

Дозвіл на роботу Прохач політичного притулку на перших порах не має права працювати. Однак , якщо заявник на притулок не отримує рішення за своєю заявою про надання притулку протягом шести місяців , то можливо подати запит до Home Office заяву про видачу дозволу на роботи. Біженець може подати заяву про видачу дозволу на роботу відразу ж після закінчення шести місяців.

bottom of page